Konwencjonalne systemy sygnalizacji pożaru
Nowatorskie rozwiązania technologiczne sprawiają, że systemy przeciwpożarowe nadają się do zastosowań o różnej skali, nie tylko tych dużych systemów. System konwencjonalny składa się z grup urządzeń inicjujących, połączonych w pojedyncze strefy pogrupowane w jedną pętlę i podłączone do panelu sterującego. Mimo że koszty początkowe instalacji tych systemów są niższe, oferują one zdecydowanie mniej informacji o aktywowanych urządzeniach i nie są w stanie zidentyfikować poszczególnych miejsc gdzie występuje alarm (operator musi zlokalizować problematyczny obszar ręcznie). Poszukując maksymalnego bezpieczeństwa i wartości, coraz więcej dużych zakładów przemysłowych zrywa z konwencją i wybiera analogowe systemy adresowalne.
-
PDB-100 podstawa przemysłowa gniazda czujek
Podstawa przemysłowa ułatwia montaż czujek systemu CSP w przypadku instalacji natynkowej, prowadzonej w rurkach instalacyjnych. Dzięki zewnętrznym uchwytom montażowym możliwe jest zabezpieczenie wnętrza zamontowanej na podstawie czujki w sposób ograniczający możliwość wnikania wody do wnętrza czujki.
- DB-100 konwencjonalne gniazdo punktowych czujek pożarowych
-
CSP-ETH moduł komunikacji z panelem wirtualnym
Moduł serwera wirtualnego panelu umożliwia zdalny podgląd stanu systemu sygnalizacji pożaru wykorzystującego centrale serii CSP-100 oraz CSP-200. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie stanu systemu sygnalizacji pożarowej CSP za pomocą komputera z przeglądarką internetową, z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązanie takie ułatwia między innymi zdalną diagnostykę systemu dla personelu serwisującego system.
-
1X-F2 centrala pożarowa 2 linie
Konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru 1X-F2 jest dostarczana z wbudowaną obsługą lokalnego języka, obsługuje 2 linie przy maksymalnej ilości 32 urządzeń na linię oraz do 2 nadzorowanych wyjść przekaźnikowych, dedykowanych do obsługi sygnalizatorów. Dodatkowo dostępne są 2 standardowe wyjścia przekaźnikowe, dedykowane do obsługi stanów uszkodzenia i alarmu oraz 2 wejścia konfigurowalne dla potrzeb zarządzania i monitorowania.
-
1X-F4-18 centrala pożarowa 4 linie
Konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru 1X-F4 jest dostarczana z wbudowaną obsługą lokalnego języka, obsługuje 4 linie przy maksymalnej ilości 32 urządzeń na linię oraz do 4 nadzorowanych wyjść przekaźnikowych, dedykowanych do obsługi sygnalizatorów. Dodatkowo dostępne są 2 standardowe wyjścia przekaźnikowe, dedykowane do obsługi stanów uszkodzenia i alarmu oraz 2 wejścia konfigurowalne dla potrzeb zarządzania i monitorowania.
-
1X-F8-MB centrala pożarowa 8 stref
1X-F8 jest konwencjonalną centralą pożarową. Jest ona dostarczana z wbudowaną obsługą lokalnego języka, obsługuje 8 stref przy maksymalnej ilości 32 urządzeń na strefę oraz do 4 nadzorowanych wyjść przekaźnikowych dedykowanych do obsługi syren i przekierowań pożarowych. Dodatkowo dostępne są 2 standardowe wyjścia przekaźnikowe dedykowane do obsługi stanów uszkodzenia i alarmu oraz 2 wejścia konfigurowalne dla potrzeb zarządzania i monitorowania.
- EB-0010 gniazdo czujek serii IRIS
-
ID300 czujka dualna (optyczna i ciepła)
Multidetektorowa czujka dymu i ciepła niezawodnie wykrywająca szerokie spectrum sklasyfikowanych rodzajów pożarów TF – nawet TF6 odpowiedni dla spalania cieczy niewydzielającej dymu np. alkohol etylowy. Charakterystyka i czułość czujki kształtowana przy wykorzystaniu zewnętrznego przyrządu EDRV1000. Możliwość wyboru zakresu i formuły detekcji (tylko dym, tylko temperatura oraz iloczyn albo suma logiczna tych zdarzeń, w sumie 5 trybów pracy).
-
ID200 czujnik ciepła
Czujka klasy A1R dla środowiska typowego dla stałego przebywania ludzi, w którym nie przewiduje się dużych i szybkich zmian temperatury. Odpowiednia do zabezpieczeń pomieszczeń w których utrzymują się temperatury dużo niższe niż typowe temperatury użytkowania standardowej czujki klasy A1 – np. nieogrzewane magazyny. Jest to czujka nadmiarowo-różniczkowa z elementem różniczkowym przyspieszającym zadziałanie.
-
ID100 optyczna czujka dymu
Działanie optycznego detektora dymu ID100 jest oparte na efekcie Tyndalla związanym z rozpraszaniem światła w zadymionym powietrzu jako gazowym ośrodku koloidalnym. Metoda ta jest skuteczna dla wczesnego ostrzegania w przypadku pożarów charakteryzujących się silnym zadymieniem (co najmniej w początkowej fazie). Specjalna konstrukcja komory optycznej z siatką ochronną o rozmiarze pojedynczego otworu 500 µm (zabezpieczenie przed insektami) i szczelnymi pozostałymi elementami nieprzepuszczającymi oddziaływania zewnętrznego środowiska pozwala na zwiększenie odporności na okoliczności będące przyczyną fałszywych alarmów.